Dywan z marokańską koniczyną

Dywan z marokańską koniczyną

Dywan z wzorem marokańskiej koniczyny to obecnie bardzo modny element aranżacji wnętrza. Dlaczego motyw ten jest tak chętnie stosowany i do jakiego typu wnętrz będzie się nadawał?

Koniczyna marokańska – skąd taka popularność?

Koniczyna marokańska to tak naprawdę od dawna już znany motyw pochodzący z kultur arabskich. Przywodzi na myśl klimat egzotycznych dla większości z nas terenów, autę tajemniczości i dostojeństwa. A zatem nie dziwimy się, że koniczyna marokańska stała się tak często spotykanym detalem aranżacji wnętrz. Na ogół uwzględniany jest w projektach mieszkań. Zazwyczaj stosujemy go jako motyw na przeróżnych dodatkach: poduszkach, kotarach, bieżnikach no i oczywiście dywanach. Ten geometryczny motyw nawiązujący do świata przyrody daje nam poczucie bezpieczeństwa i radości.

Koniczyna marokańska we wzornictwie dywanów

Koniczyna marokańska to zdecydowanie egzotyczny motyw. Zaledwie kilka lat temu wyraźnie zarysował się trend na tego rodzaju motywy. Moda na wymyślne motywy najczęściej szybko przemija, zazwyczaj jest wyraźnie tymczasowa. Jednak w przypadku koniczyny marokańskiej jest inaczej. Lata mijają, pojawiają się nowe trendy, a koniczyna marokańska jest nadal na topie. Możemy to zauważyć przeglądając aktualne kolekcje dywanów oferowane przez popularnych producentów wnętrz takich jak Dywilan, Obsession czy Agnella.

Dywan z motywem koniczyny to ciekawy i oryginalny element nowoczesnej aranżacji pokoju. Jeśli pragniesz odmiany jak również zależy ci na popularnym motywie do swojego salonu, sypialni lub kuchni to zalecamy zakup dywanu z motywem marokańskiej koniczyny. Szczególnie popularne dywany z tym motywem to modele w odcieniach szarości, jednak są też dostępne odmienne pomysły. Dywan z marokańską koniczyną doskonale sprawdzi się w jednolitych wnętrzach, jak również może interesująco uzupełnić wnętrze składające się z różnorakich tematów. Może nieśmiało podkreślić oryginalny charakter, albo może zagrać pierwsze skrzypce.

Motywy na dywanach