Dywany orientalne – dlaczego są warte swojej ceny?

Dywany orientalne – dlaczego są warte swojej ceny?

Zapraszamy do zapoznania się z filmem dotyczącym dywanów orientalnych.

A poniżej przedstawiamy tekst filmu.

Kiedy widzisz ceny dywanów orientalnych zastanawiasz się: „Dlaczego kosztują aż tyle? Czy ich cena na prawdę jest adekwatna do jakości produktu i warto ją zapłacić?” Dziś odpowiem na te wątpliwości.

Otóż po pierwsze: dobra jakość jest na lata. Jedwabna nitka, która jest w tych dywanach jest najtrwalszym włóknem. Nie ściera się, nie traci kolorów. Do naszych czasów zachowały się przecież egzemplarze z czasów starożytnych, które kosztują majątek.

Po drugie: naturalne włókna ocieplają wnętrze. I chodzi tu nie tylko o efekt wizualny, ale też o izolację termiczną. Jedwabny dywan wykazuje zdolność do termoregulacji, co oznacza, że o ile zimą ogrzeje nasze stopy, o tyle w lecie zapewni im przyjemny chłód.

Po trzecie: dywan można łatwo zabarwić i łatwo wyczyścić. Jedwab bardzo łatwo przyswaja barwniki. Dzięki temu orientalne dywany mają takie bajeczne i wyszukane kolory. Dywany naturalne wykazują także właściwości antystatyczne czyli odporne na zabrudzenia.

Po czwarte: jedwab jest symbolem luksusu. Jedwab jest postrzegany jako symbol elegancji, dobrego smaku i stylu.

Po piąte: dywany orientalne są przyjemne w dotyku. Jedwab jest gładki i miękki dzięki czemu nasze stopy będą się czuły niezwykle komfortowo. Jeżeli szukacie do swojego mieszkania produktu, który nada mu ekskluzywnego charakteru i stanie się jego największą ozdobą zapraszamy do salonu WitekHome, gdzie znajdziecie ogromny wybór unikatowych dywanów orientalnych. Zapraszamy także do naszych sklepów internetowych.

Filmy o dywanach