Dywan dla alergika

Dywan dla alergika

Alergia jest chorobą, która utrudnia życie i funkcjonowanie coraz większej grupie w społeczeństwie. Osoba uczulona na różnego rodzaju substancje musi dokładnie rozważać przed dokonaniem zakupu, czy może skorzystać z danego produktu. Najczęstszymi alergiami są uczulenia pokarmowe, na trawy, zboża i różnego rodzaju pyłki. A co jeśli chodzi o wyposażenie mieszkania? Czy są elementy wyposażenia, na które także trzeba uważać?

Elementy dekoracji

Z zasady, czy człowiek jest alergikiem, czy nie, to dobrze jest, żeby nie przebywał w pomieszczeniach, w których jest spora ilość roztoczy. Gdzie kurz lubi się najbardziej osiadać? Jednym z takich miejsc są firanki, zasłonki, koce, pledy i poduszki ozdobne. Czy to znaczy, że ktoś, kto ma alergię nie powinien mieć tego typu ozdób w mieszkaniu? Niekoniecznie. Wystarczy regularne, dokładne sprzątanie i czyszczenie, żeby duża ilość kurzu nie zdążyła się osiąść na tego typu materiałowych ozdobach. Inną formą dekoracji, nad którą zastanawia się wielu alergików albo rodziców alergicznych dzieci jest dywan do sypialni z kochamyDywany.pl. Okazuje się, że nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby w mieszkaniu alergika znajdował się dywan. Dywany produkowane są z różnych materiałów, takich jak dywany jedwabne, bawełniane, skórzane, wiskozowe, wełniane, syntetyczne, polipropylenowe, akrylowe i inne. Który materiał na dywan jest najlepszy dla osoby z różnego rodzaju uczuleniami? Jednym z bardzo dobrych wyborów może okazać się polipropylenowy dywan. Jest to dywan z tworzywa sztucznego, który ma niewielki wpływ na uczulenie związane z alergiami. Oczywiście niezbędne jest regularne dbanie o utrzymanie go w czystości, co wpłynie nie tylko na jakość powietrza, zdrowie domowników, ale także na walory estetyczne mieszkania. Niektórzy czasami rezygnują z posiadania dywanu, a decydują się na posiadanie zwierzęcia z sierścią, które uczula znacznie bardziej niż ewentualne roztocza znajdujące się w dywanie.

Niepolecane dywany dla alergika

Do cieszących się dużym zainteresowaniem rodzajem dywanu należy dywan tak zwany Shaggy. Jest to rodzaj dekoracji podłogowej o wyjątkowo długim włosiu. Chociaż jest to bardzo przyjemny dla oka i skóry dywan, to jednak w wypadku osób z alergią na roztocza, warto jest zrezygnować z tego typu dywanu i wybrać inny model. Okazuje się, że nawet wełniane dywany, które przecież powstają z naturalnego materiału, nie są dobrym wyborem dla alergika. W naturalnej wełnie drobnoustroje mają wymarzone środowisko do rozmnażania się i trudno je z wełny usunąć.

Polecane dywany dla alergika

Jednym z najlepszych rodzajów dywanów, na które może zdecydować się każdy alergik są dywany, które można samodzielnie wyprać. Jeśli Dywany Witek wykonane są z wysokiej jakości materiału, to pomimo częstego prania, będą odporne na odkształcenia, odbarwienia i ścieranie. A co jeśli marzy nam się wełniany dywan, a niestety ze względu na alergię naszą lub pozostałych domowników nie możemy sobie na taki rodzaj pozwolić? Świetnym zastępnikiem dywanu wełnianego będzie dywan, który jest sprężysty i wyglądem przypomina mięciutką, przyjemną w dotyku wełnę. Tego rodzaju akrylowy dywan jest bardzo wytrzymały, a dodatkowo nie zbierają się w nim niekorzystne dla zdrowia drobnoustroje i roztocza. Innym, polecanym dywanem jest z pewnością dywan polipropylenowy, o którego właściwościach wspomniano w wcześniejszej części artykułu. Bez względu na to, na jaki dywan się zdecydujemy, konieczne jest jego regularne czyszczenie i pielęgnacja.

Dywan w pokoju

Antyalergiczny dywan do dziecięcego pokoju

Każdy rodzic dba o zdrowie swojej pociechy. Jeśli wyszło na jaw, że dziecko ma jakąkolwiek alergię, to z pewnością rodzice będą chcieli urządzić pokoik dziecięcy w taki sposób, żeby pociecha jak najbardziej komfortowo się w nim czuła. Oprócz ładnego wzoru i kształtu, który wpasuje się w całość urządzonego wnętrza dziecięcej przestrzeni, dobrze jest przemyśleć jakość materiału ozdoby podłogowej. Jednym z dobrych wyborów może się okazać miękki, sprężysty i trwały, antyalergiczny dywan z poliestru. Tego typu dywan może być najlepszym miejscem na zabawy dla dziecka. Nie dość, że będzie mieć przyjemną w dotyku powierzchnię podłogową, to jeszcze dziecięcy wzór dywanowy sprawi, że wyobraźnia dziecka będzie ciągle pracować i się rozwijać. Alergia nie wyklucza możliwości posiadania dywanu. Okazuje się, że w ofercie dywanowej jest tak szeroki wybór dywanów oraz wykładzin, że alergicy nie są ograniczeni możliwościami wyboru. Tak jak w każdej dziedzinie i tutaj najbardziej liczy się umiejętność dbania o czystość.

Artykuł opracowany przy współpracy ze sklepem Platformamebli.pl.

Bez kategorii Praktyczne porady