Popularne trendy w aranżacjach wnętrz

Popularne trendy w aranżacjach wnętrz

Stoisz w obliczu generalnego remontu swojego mieszkania? W tym artykule podpowiadamy, co jest obecnie modne. 

Chociaż czasy, w których obecnie przyszło nam żyć są niezwykle trudne, od czasu do czasu należy zadbać o komfort swojego mieszkania. Przeprowadzenie remontu wnętrza może tchnąć w niego nowe życie, co bezpośrednio przekłada się na komfort życia wszystkich domowników. Ładnie urządzone mieszkanie sprzyja odpoczynkowi po pracy oraz pomaga naładować przysłowiowe wewnętrzne akumulatory. Jeśli brakuje Ci pomysłów na aranżację, w tym artykule podpowiadamy niektóre z popularnych obecnie rozwiązań. 

Rolety wewnętrzne

W Polsce przyjęło się, że każde okno powinno mieć odpowiednią zasłonę. Bez jakiejkolwiek firany, żaluzji bądź rolety zazwyczaj nie czujemy się we wnętrzu swobodnie. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się najróżniejszego typu rolety wewnętrzne. Charakteryzują się prostotą, ale i eleganckim wyglądem. Szczególnie rolety rzymskie znakomicie sprawdzają się w przytulnych wnętrzach, gdzie duża ilość zastosowanych tekstyliów przyczynia się do wizualnego ocieplenia aranżacji. Rolety rzymskie montuje się tak, że w całości zasłaniają one wnękę okienną, z tego względu najlepiej je stosować w stosunkowo dużych przestrzeniach. Zastosowanie rolety rzymskiej na zbyt małej powierzchni mogłoby przytłaczać. 

Rolety z prowadnicą, źródło: https://www.najtanszewewszechswiecie.pl .

Rolety wewnętrzne bardzo często mocuje się bezpośrednio na ramie okna, tak, że po rozwinięciu niemal przylega do szyby okiennej. To schludne i estetyczne rozwiązanie sprzyja zachowaniu prywatności domowników. Szczególnie, gdy roleta jest montowana w kasecie z prowadnicami. Nawet po uchyleniu okna, materiał nie odstaje – przez co nie powstają niezasłonięte przestrzenie. W zależności od pomieszczenia, można uwzględnić różnego typu rolety wykonane w tych samych kolorach. Na przykład w sypialniach bardzo dobrze sprawdzają się rolety zaciemniające. Wykonane są one z nieprzepuszczającego światła materiału, który nie tylko zapewnia intymność, ale również zaciemnia pomieszczenie, co sprzyja dobremu wysypianiu się podczas nocnego odpoczynku. 

Dywany 

Chociaż surowy i chłodny minimalizm na stałe zapisał się w aranżacyjnych trendach, popyt na najróżniejsze ozdoby podłogowe nie słabnie. Dywany są nadal niezwykle popularnymi elementami wystroju wnętrz. W wielu profesjonalnych aranżacjach możemy znaleźć najróżniejszego typu wykładziny oraz chodniki. Dywan może pełnić jedynie funkcję dekoracyjną, a może również sprawdzać się w jakiejś szczególnej roli. Na przykład w niewielkich przestrzeniach otwartych – gdzie np. salon łączy się ze strefą jadalną oraz kuchenną, przemyślanie zastosowane dywany mogą pomóc w wyznaczeniu strefowości we wnętrzu. Osobny dywan może być zaplanowany w strefie wypoczynkowej, spinając w jedną całość meble wypoczynkowe, ławę oraz strefę rtv. Inny dywan może z kolei być wykorzystany tam, gdzie spożywa się codzienne posiłki – przy stole z krzesłami. Dywany niewątpliwie są niezbędnym elementem dekoracji wszędzie tam, gdzie pragniemy stworzyć przytulną, ciepłą aranżację wnętrza. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się naturalne dywany wełniane. Charakteryzują się one znakomitą wytrzymałością, przy jednoczesnej wysokiej miękkości oraz elastyczności. Do najpopularniejszych producentów dywanów wełnianych w Polsce należą Dywilan oraz Agnella. 

A poniżej galeria wnętrz z dywanami Dywilan.


Sprawdź ofertę:

Rolety Kraków: https://roletypolska.pl/

Rolety Ostrów Mazowiecka: https://cematic.pl/

Rekuperatory Kraków: https://rekuperatory-ask.pl/


Tapety dekoracyjne

Jeśli pragniesz stworzyć spójną, ale jak najmocniej spersonalizowaną aranżację wnętrza, koniecznie wykorzystaj dekoracyjną tapetę ścienną. Niemal nieograniczony wybór wzorów sprawia, że dzięki nim możemy stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Pragniesz stworzyć aranżację nawiązującą stylistyką do profesjonalnych projektów? Wykorzystaj tapetę z kolekcji Versace lub Roberto Cavalli. Pragniesz spersonalizować wnętrze tak, aby nawiązywało do jakiegoś szczególnego miejsca lub kultury? Pomyśl o zastosowaniu fototapety przedstawiającej ulubiony krajobraz lub elementy wystroju wnętrza. Dzięki nowoczesnym technologiom komputerowym możliwe jest stworzenie fototapety spełniającej każde oczekiwania. 

Tapety wykonuje się obecnie również z rozmaitych materiałów, dzięki czemu można je stosować w najróżniejszych miejscach, w których dawniej nie byłoby to możliwe. Na przykład winylowe tapety ścienne można stosować w kuchniach, jadalniach, a nawet łazienkach. Charakteryzują się one odpornością na wodę i wilgoć zawartą w powietrzu. Zainstalowane za pomocą wysokojakościowego kleju z powodzeniem mogą być stosowane nawet w takich miejscach jak strefy spa. 

RoletyPolska.pl Kraków ✅Rolety, Markizy, Moskitiery, Antywłamaniowe

Pastelowa 11, 30-386 Kraków

Praktyczne porady